Logopédiai Ambulancia

Kísérjen áldás,
 Amíg világ áll!..."

(Ábrányi Emil)

Iskolánk névadója Radó Tibor, aki az 1954/55-ös tanévben elsőként vállalt részt a győri logopédiai ellátás feltételeinek megteremtésében.
Győr volt az első olyan város, ahol a logopédusok kijárásos rendszerben dolgoztak óraadóként az óvodákban. 1968-tól kezdődően függetlenített logopédusok végezték a terápiát.
1993-tól a logopédiai munka szakszolgálati tevékenységgé vált.
1997 óta az ambuláns fejlesztés méltó, kulturált körülmények között zajlik a József Attila u. 58. sz. alatti patinás épületben, ahol 5 terápiás szoba és egy tornaszoba áll a rászorulók rendelkezésére.
2010/11-es tanévtől kezdődően a nyelvi/kommunikációs zavarral küzdő tanulók oktatása/nevelése logopédiai osztály keretében történik a Szakértői Bizottság javaslata és szülői döntés alapján.
Jelenleg 17 logopédus alkotja a munkaközösségünket. Fontosnak tartjuk, hogy színvonalas tevékenységet folytatva végezzük a beszéd-, illetve nyelvi kommunikációs zavarral küzdő gyermekek fejlesztését, és elősegítsük beilleszkedésüket ép társaik közösségébe.
Célunk továbbá a szülők, pedagógusok, védőnők ismereteinek bővítése a beszédhibások sajátos problémáiról.

Utazó gyógypedagógusként látjuk el az alábbi óvodákat és általános iskolákat:

Radó-nap 2012.

Szolgáltatásaink

Feladataink

Fontos tudnivalók

Az ellátottak köre:
A győri önkormányzat nevelési és alsó fokú oktatási intézményeinek gyermekei.

Elérhetőségeink:
9028 Győr, József A. út 4., Tel: 96/412-313  Fax: 96/412-313
Int ézményvezető: Reiger Andrea
E-mail: info@rado-gyor.sulinet.hu
Szakszolgálat vezetője: Forró Zsuzsa, Tel: 20/ 5020-771

Beszédprobléma esetén segítséget kérhet még az alábbi helyszíneken:

Gyógypedagógiai Szolgáltató Központ
Győr, Cirkeli út 31. Tel: 96/415-926

Gyermekpszichológiai és Pedagógiai Tanácsadó, Győri Kistérség
Győr, Török István út 36. Tel:96/515-540

Dr. Péntek László foniáter
Győr, Szent Imre ú.41. 3. e.Tel: 517-132

Petz Aladár Megyei Kórház Hasadékos Centrum
Győr, Vasvári Pál u.1. Tel: 96/418-244

Demoszthenész Egyesület 1023 Bp.
Rómer Flóris u. 47. Tel: 1-302 06 53

Sajátos nevelési igény megállapítására vonatkozóan még segítséget kérhet:

Csapatépítő napok Jásdon

Szeptember 28-29-én csapatépítő tréningen vett részt a logopédiai munkaközösség. A Bakony festői környezetében, Jásdon eltöltött két napon nem csak a szakmának, hanem a kikapcsolódásnak is szentelhettük magunkat. Miután elfoglaltuk szálláshelyeinket, kezdetét vette a munka, ahol mindenki a legjobb tudása szerint szorgoskodott. A szakmai programot követően jöhetett a megérdemelt pihenés. A közös lakoma után lovas kocsin „taxiztunk” el a Szentkúthoz, és a Gaja-patakon egykor működő vízimalomhoz. Este közös bográcsozás mellett beszélhettük meg a nap eseményeit, pihenhettük ki a fáradalmakat, és a közösség kedves kis meglepetésekkel köszöntötte legújabb tagjait. Másnap délelőtt folytatódott a szakmai elfoglaltság, mely után zárásul a Gaja-szurdokban tett túra során üdülhettünk fel. A csodás természeti közeg, a kirándulások, az esti bográcsozás megalapozták a napok felhőtlen hangulatát, így vidáman tértünk vissza Győrbe, hogy megújult erővel, odaadással vessük bele magunkat a hétköznapi munkába.

Jásd - 2012.Jásd - 2012.

Jásd - 2012.